FFF 59132-G32-25-070
59132-G32-25-070 picture photo
Mfg. Part Number
59132-G32-25-070
Brief Description
CONN STACKER 50POS 2MM T/H
Datasheet Download
59132-G32-25-070.pdf
Availability of 59132-G32-25-070
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
59132-G32-25-070 Order Process
Ship out your order
Specifications of 59132-G32-25-070
Internal Part NumberEIS-59132-G32-25-070
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
PCN Obsolescence/ EOLReceptacle Minitek, Plug Minitek 26/Dec/2014
PCN Design/SpecificationRaw Plastic PCT to PA4T 10/May/2013
PCN Assembly/OriginMinitek 2.00mm 29/Oct/2011
Standard Package1,400
PackagingBulk
Number of Positions50
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.555" (14.10mm)
Length - Post (Mating)0.161" (4.10mm)
Length - Stack Height0.276" (7.00mm)
Length - Tail0.118" (3.00mm)
Contact Finish - Post (Mating)Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating)30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)59132-G32-25-070
Related Links59132-G3, 59132-G32-25-070 Datasheet, FFF Distributor
59132-G32-25-070 Details Description
Related parts for 59132-G32-25-070
SWITCH DIP TAPE SEALED 6POS 25V datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC .188DIA TINLEAD datasheet.pdf
CONN RCPT LOPRO DL 70POS 1MM SMD datasheet.pdf
SSD 12GB SCSI datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
IC FPGA 480 I/O 676FCBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf