FFF 59132-S34-17-076
59132-S34-17-076 picture photo
Mfg. Part Number
59132-S34-17-076
Brief Description
CONN STACKER 34POS 2MM T/H
Datasheet Download
59132-S34-17-076.pdf
Availability of 59132-S34-17-076
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
59132-S34-17-076 Order Process
Ship out your order
Specifications of 59132-S34-17-076
Internal Part NumberEIS-59132-S34-17-076
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
PCN Obsolescence/ EOLReceptacle Minitek, Plug Minitek 26/Dec/2014
PCN Design/SpecificationRaw Plastic PCT to PA4T 10/May/2013
PCN Assembly/OriginMinitek 2.00mm 29/Oct/2011
Standard Package1,000
PackagingBulk
Number of Positions34
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.614" (15.60mm)
Length - Post (Mating)0.197" (5.00mm)
Length - Stack Height0.299" (7.60mm)
Length - Tail0.118" (3.00mm)
Contact Finish - Post (Mating)Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating)15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)59132-S34-17-076
Related Links59132-S3, 59132-S34-17-076 Datasheet, FFF Distributor
59132-S34-17-076 Details Description
Related parts for 59132-S34-17-076
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 4.5V 1W datasheet.pdf
CONN RECEPT 3POS 22AWG MTA100 datasheet.pdf