FFF 59132-T36-05-098LF
59132-T36-05-098LF picture photo
Mfg. Part Number
59132-T36-05-098LF
Brief Description
MTK R/R STR HDR
Datasheet Download
59132-T36-05-098LF.pdf
Availability of 59132-T36-05-098LF
QUANTITY
59132-T36-05-098LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 59132-T36-05-098LF
Internal Part NumberEIS-59132-T36-05-098LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingBulk
Number of Positions10
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.673" (17.10mm)
Length - Post (Mating)0.169" (4.30mm)
Length - Stack Height0.386" (9.80mm)
Length - Tail0.118" (3.00mm)
Contact Finish - Post (Mating)Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating)30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)59132-T36-05-098LF
Related Links59132-T36, 59132-T36-05-098LF Datasheet, FFF Distributor
59132-T36-05-098LF Details Description
Related parts for 59132-T36-05-098LF
TRIAC 700V 4A DPAK datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
IC EEPROM 512KBIT 1MHZ 8UFDFPN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC ESD/EMI PROT DIODES datasheet.pdf
Crystal 12.2880MHz 10ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 10V 2917 datasheet.pdf