| Internal Part Number | EIS-59135-3-U-02-D | |
| Series | 59135 | |
| Output Type | SPDT | |
| Type | Reed Switch | |
| Actuator Material | Magnet | |
| Termination Style | Wire Leads with Connector | |
| Frequency | - | |
| Voltage - Supply | - | |
| Must Operate | 13.50mm | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | 59135-3-U-02-D | |
| Related Links | 59135-3, 59135-3-U-02-D Datasheet, Littelfuse Distributor | |
 | ECJ-3FF1H105Z | CAP CER 1UF 50V Y5V 1206 | datasheet.pdf | |
 | CT6ER202 | TRIMMER 2K OHM 0.5W TH | datasheet.pdf | |
 | VI-B31-MY | CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W | datasheet.pdf | |
 | VE-J6X-CY-S | CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W | datasheet.pdf | |