| Internal Part Number | EIS-59135-4-U-04-D | |
| Series | 59135 | |
| Output Type | SPST-NC | |
| Type | Reed Switch | |
| Actuator Material | Magnet | |
| Termination Style | Wire Leads with Connector | |
| Frequency | - | |
| Voltage - Supply | - | |
| Must Operate | 13.50mm | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | 59135-4-U-04-D | |
| Related Links | 59135-4, 59135-4-U-04-D Datasheet, Littelfuse Distributor | |
 | PIC16LC67T-04I/L | IC MCU 8BIT 14KB OTP 44PLCC | datasheet.pdf | |
 | ABC17DRTF | CONN EDGECARD 34POS .100 DIP SLD | datasheet.pdf | |
 | M2023TJW01-FA-3A-CF | SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V | datasheet.pdf | |
 | MMF-25FRF3K9 | RES SMD 3.9K OHM 1% 1/4W MELF | datasheet.pdf | |
 | 432603-15-0 | Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) | datasheet.pdf | |