Vishay/Sprague 591D106X0025D2T15H
591D106X0025D2T15H picture photo
Mfg. Part Number
591D106X0025D2T15H
Brief Description
CAP TANT 10UF 25V 20% 2917
Datasheet Download
591D106X0025D2T15H.pdf
Availability of 591D106X0025D2T15H
QUANTITY
591D106X0025D2T15H Order Process
Ship out your order
Specifications of 591D106X0025D2T15H
Internal Part NumberEIS-591D106X0025D2T15H
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)591D106X0025D2T15H
Related Links591D106X0, 591D106X0025D2T15H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
591D106X0025D2T15H Details Description
Related parts for 591D106X0025D2T15H
TRIAC 800V 12A TO220AB datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM40H/MC40M/MDM40H datasheet.pdf
RES 360 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 10VOUT 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
TERM SPLICE 1" datasheet.pdf
I.S. PRESSURE MODULE 0-15 PSID datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
BRIDGE RECT 1.5A 100V datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf