Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-8-37-1
TNM2-8-37-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-8-37-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 37MM
Datasheet Download
TNM2-8-37-1.pdf
Availability of TNM2-8-37-1
QUANTITY
TNM2-8-37-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-8-37-1
Internal Part NumberEIS-TNM2-8-37-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height1.457" (37.00mm)
Length - Overall1.457" (37.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-8-37-1
Related LinksTNM2-, TNM2-8-37-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM2-8-37-1 Details Description
Related parts for TNM2-8-37-1
LED SS DUAL YELLOW CLR PCB 5MM datasheet.pdf
IC REG SWITCH DUAL CCFL 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.94 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP POLYMER 390UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
KIT EVAL DEAD RECKONING MOD USB datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 5% 1W MELF datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf