Murata Electronics North America DST306-91B271M500RL12N134
DST306-91B271M500RL12N134 picture photo
Mfg. Part Number
DST306-91B271M500RL12N134
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DST306-91B271M500RL12N134.pdf
Availability of DST306-91B271M500RL12N134
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DST306-91B271M500RL12N134 Order Process
Ship out your order
Specifications of DST306-91B271M500RL12N134
Internal Part NumberEIS-DST306-91B271M500RL12N134
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DST306-91B271M500RL12N134 today.
SeriesDST306-91B271M5
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DST306-91B271M500RL12N134
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
DST306-91B271M500RL12N134 Details Description
Related parts for DST306-91B271M500RL12N134
LCD MODULE 16X1 SILVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC EMI FILTER 8LINE ESD 16-UDFN datasheet.pdf
Crystal 27.1200MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 500V NP0 1812 datasheet.pdf