Vishay/Sprague 591D107X0004R2T15H
591D107X0004R2T15H picture photo
Mfg. Part Number
591D107X0004R2T15H
Brief Description
CAP TANT 100UF 4V 20% 2824
Datasheet Download
591D107X0004R2T15H.pdf
Availability of 591D107X0004R2T15H
QUANTITY
591D107X0004R2T15H Order Process
Ship out your order
Specifications of 591D107X0004R2T15H
Internal Part NumberEIS-591D107X0004R2T15H
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)110 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeR
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)591D107X0004R2T15H
Related Links591D107X0, 591D107X0004R2T15H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
591D107X0004R2T15H Details Description
Related parts for 591D107X0004R2T15H
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1.5A SPAK-3 datasheet.pdf
IC LI-ION/LI-POL CHG MGMT 10-SON datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 0.13 OHM 5% AXL datasheet.pdf
TVS DIODE 7.02VWM 12.1VC SMB datasheet.pdf
SENSOR SEALED GAUGE 0-3000 PSI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
KIT INDUCTOR 2220-T SERIES datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
MODULE BLUETOOTH 4.1 W/ANT datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
8200UF 450V 76X220MM 85C 2000H datasheet.pdf