Vishay/Sprague 591D107X06W3C2T15H
591D107X06W3C2T15H picture photo
Mfg. Part Number
591D107X06W3C2T15H
Brief Description
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 2812
Datasheet Download
591D107X06W3C2T15H.pdf
Availability of 591D107X06W3C2T15H
QUANTITY
591D107X06W3C2T15H Order Process
Ship out your order
Specifications of 591D107X06W3C2T15H
Internal Part NumberEIS-591D107X06W3C2T15H
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)190 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2812 (7132 Metric)
Size / Dimension0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)591D107X06W3C2T15H
Related Links591D107X0, 591D107X06W3C2T15H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
591D107X06W3C2T15H Details Description
Related parts for 591D107X06W3C2T15H
DIODE GEN PURP 200V 12A DO203AA datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL SOT23-5 datasheet.pdf
IC RCVR/DRVR ECL DIFF 5V 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf
IC MMIC LO NOISE HI GAIN 6-20GHZ datasheet.pdf
S&A datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 125MA 1.5 OHM datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS R/A GOLD T/H datasheet.pdf