Vishay/Sprague 591D157X0010C2T20H
591D157X0010C2T20H picture photo
Mfg. Part Number
591D157X0010C2T20H
Brief Description
CAP TANT 150UF 10V 20% 2812
Datasheet Download
591D157X0010C2T20H.pdf
Availability of 591D157X0010C2T20H
QUANTITY
591D157X0010C2T20H Order Process
Ship out your order
Specifications of 591D157X0010C2T20H
Internal Part NumberEIS-591D157X0010C2T20H
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)80 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2812 (7132 Metric)
Size / Dimension0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)591D157X0010C2T20H
Related Links591D157X0, 591D157X0010C2T20H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
591D157X0010C2T20H Details Description
Related parts for 591D157X0010C2T20H
SWITCH REED 15-20AT SPST SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP MICA 75PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS 5.08MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES 2.7M OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 170MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
EVAL BOARD AD7175-2 ADC datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf