FFF 59202-S24-08-047LF
59202-S24-08-047LF picture photo
Mfg. Part Number
59202-S24-08-047LF
Brief Description
MTK R/R SMT HDR
Datasheet Download
59202-S24-08-047LF.pdf
Availability of 59202-S24-08-047LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
59202-S24-08-047LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 59202-S24-08-047LF
Internal Part NumberEIS-59202-S24-08-047LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Number of Positions16
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.311" (7.90mm)
Length - Post (Mating)0.126" (3.20mm)
Length - Stack Height0.185" (4.70mm)
Contact Finish - Post (Mating)Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating)15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)59202-S24-08-047LF
Related Links59202-S24, 59202-S24-08-047LF Datasheet, FFF Distributor
59202-S24-08-047LF Details Description
Related parts for 59202-S24-08-047LF
RES 33K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC COUNTER BIDIRECT SYNC 16SOP datasheet.pdf
PC BOARD INTERLVD BUSES 4.5X6.5 datasheet.pdf
CONN FAKRA PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 26POS 1MM PCB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS SKT datasheet.pdf
SHIELDED DC MICRO-MIZER datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1 OHM 5% 10W datasheet.pdf