Vishay/Sprague 592D106X0010A2T15H
592D106X0010A2T15H picture photo
Mfg. Part Number
592D106X0010A2T15H
Brief Description
CAP TANT 10UF 10V 20% 1507
Datasheet Download
592D106X0010A2T15H.pdf
Availability of 592D106X0010A2T15H
QUANTITY
592D106X0010A2T15H Order Process
Ship out your order
Specifications of 592D106X0010A2T15H
Internal Part NumberEIS-592D106X0010A2T15H
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesConformal Coated Tantalum Capacitors
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.6 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.146" L x 0.071" W (3.70mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)592D106X0010A2T15H
Related Links592D106X0, 592D106X0010A2T15H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
592D106X0010A2T15H Details Description
Related parts for 592D106X0010A2T15H
MOSFET N-CH 100W 26V TO-270-4 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 5.8A 82 MOHM TH datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 9.8A 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
CAP CER 3PF 6.3V NP0 0201 datasheet.pdf
FERRULE 5/26D ZH BLACK 1=100PCS datasheet.pdf
VERTICAL GUIDE PIN SLOTT HDR datasheet.pdf
ASSEMBLY ROUND 1 POS 9.9MM D 6.8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 0.001 UF 10% 300 VAC RA datasheet.pdf