Murata Electronics North America MF2400PJ-UCE102
MF2400PJ-UCE102 picture photo
Mfg. Part Number
MF2400PJ-UCE102
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
MF2400PJ-UCE102.pdf
Availability of MF2400PJ-UCE102
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MF2400PJ-UCE102 Order Process
Ship out your order
Specifications of MF2400PJ-UCE102
Internal Part NumberEIS-MF2400PJ-UCE102
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MF2400PJ-UCE102 today.
SeriesMF2400PJ-
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type2520BGA
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MF2400PJ-UCE102
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMF2400P, MF2400PJ-UCE102 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MF2400PJ-UCE102 Details Description
Related parts for MF2400PJ-UCE102
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24V datasheet.pdf
CAP CER 22PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD CUR OUT 16SSOP datasheet.pdf
DL3-4-J/S JUNCTION SHELL KIT datasheet.pdf
RES SMD 42.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN SOCKET 40PIN GOLD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 27PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CIR 37C 37#16 FR SKT RECP datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf