Amphenol Aerospace Operations SJTG06RT-24-19PC(108)
SJTG06RT-24-19PC(108) picture photo
Mfg. Part Number
SJTG06RT-24-19PC(108)
Brief Description
CONN PLUG 19POS STRAIGHT PINS
Datasheet Download
SJTG06RT-24-19PC(108).pdf
Availability of SJTG06RT-24-19PC(108)
QUANTITY
SJTG06RT-24-19PC(108) Order Process
Ship out your order
Specifications of SJTG06RT-24-19PC(108)
Internal Part NumberEIS-SJTG06RT-24-19PC(108)
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions19
Shell Size - Insert24-19
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationC
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, Finish-
Current Rating-
Voltage - Rated600VAC, 850VDC
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SJTG06RT-24-19PC(108)
Related LinksSJTG06RT-2, SJTG06RT-24-19PC(108) Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
SJTG06RT-24-19PC(108) Details Description
Related parts for SJTG06RT-24-19PC(108)
IC MICROMONITOR 3.3V 10% 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IGBT 600V 75A 250W TO247 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 3/8-24UNF 4-20MA datasheet.pdf
LED RED CLEAR 1208 SMD datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
FMAC INPUT FILTER 3-PHASE 550A datasheet.pdf
IC SENSOR ACCELEROMETER 16QFN datasheet.pdf
16MM SS ROBUST SWITCH datasheet.pdf
LIFEPAK 3G CELL MODEM CABLE datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 10% 400VDC RDL datasheet.pdf