Vishay/Sprague 592D106X9025R2T15H
592D106X9025R2T15H picture photo
Mfg. Part Number
592D106X9025R2T15H
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 10UF 25V 10% 2824
Datasheet Download
592D106X9025R2T15H.pdf
Availability of 592D106X9025R2T15H
QUANTITY
592D106X9025R2T15H Order Process
Ship out your order
Specifications of 592D106X9025R2T15H
Internal Part NumberEIS-592D106X9025R2T15H
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesConformal Coated Tantalum Capacitors
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® 592D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)480 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeR
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)592D106X9025R2T15H
Related Links592D106X9, 592D106X9025R2T15H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
592D106X9025R2T15H Details Description
Related parts for 592D106X9025R2T15H
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
REL BAR F7X15 NICKEL PLTD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A SOT89-3 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80.5X32MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
IC CPLD 320MC 4.9NS 256FPBGA datasheet.pdf
CAP TANT 0.082UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 24V 150W 6.3A datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf