Vishay/Sprague 592D157X06R3C2T20H
592D157X06R3C2T20H picture photo
Mfg. Part Number
592D157X06R3C2T20H
Brief Description
CAP TANT 150UF 6.3V 20% 2812
Datasheet Download
592D157X06R3C2T20H.pdf
Availability of 592D157X06R3C2T20H
QUANTITY
592D157X06R3C2T20H Order Process
Ship out your order
Specifications of 592D157X06R3C2T20H
Internal Part NumberEIS-592D157X06R3C2T20H
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)190 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2812 (7132 Metric)
Size / Dimension0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)592D157X06R3C2T20H
Related Links592D157X0, 592D157X06R3C2T20H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
592D157X06R3C2T20H Details Description
Related parts for 592D157X06R3C2T20H
TRIMMER 100K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 2.5MM VERT TIN datasheet.pdf
CONN SIM/SAM CARD HINGED TYPE datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SO datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 180POS GOLD datasheet.pdf
OSC MEMS 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HDR 20POS 2 9MM LONG LATCH datasheet.pdf