Vishay/Sprague 592D336X96R3C2T15H
592D336X96R3C2T15H picture photo
Mfg. Part Number
592D336X96R3C2T15H
Brief Description
CAP TANT 33UF 6.3V 10% 2812
Datasheet Download
592D336X96R3C2T15H.pdf
Availability of 592D336X96R3C2T15H
QUANTITY
592D336X96R3C2T15H Order Process
Ship out your order
Specifications of 592D336X96R3C2T15H
Internal Part NumberEIS-592D336X96R3C2T15H
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesConformal Coated Tantalum Capacitors
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)400 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2812 (7132 Metric)
Size / Dimension0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)592D336X96R3C2T15H
Related Links592D336X9, 592D336X96R3C2T15H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
592D336X96R3C2T15H Details Description
Related parts for 592D336X96R3C2T15H
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 3KV NP0 1812 datasheet.pdf
FILTER 3-TERM 230MHZ 300MA SMD datasheet.pdf
POT 20 OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 3.29K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
INSERT PSA.3S.302. FOR 2LV datasheet.pdf
Connector Header 26 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf