Vishay/Sprague 594D226X0020B2T
594D226X0020B2T picture photo
Mfg. Part Number
594D226X0020B2T
Brief Description
CAP TANT 22UF 20V 20% 1611
Datasheet Download
594D226X0020B2T.pdf
Availability of 594D226X0020B2T
QUANTITY
594D226X0020B2T Order Process
Ship out your order
Specifications of 594D226X0020B2T
Internal Part NumberEIS-594D226X0020B2T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesConformal Coated Tantalum Capacitors
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1611 (4028 Metric)
Size / Dimension0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.087" (2.20mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)594D226X0020B2T
Related Links594D226, 594D226X0020B2T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
594D226X0020B2T Details Description
Related parts for 594D226X0020B2T
PHOTOTRNS SILICN NPN HERMET PILL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 60"L X 8"W datasheet.pdf
3 SIL MALE VERT LATCH CONN datasheet.pdf
ADJ WRST BND 4MM SNAP BL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 14POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SOD-123FL datasheet.pdf
EMI FILTER BEADS 14 OHM 2600MA 2 datasheet.pdf