Vishay/Sprague 594D226X9035D8T
594D226X9035D8T picture photo
Mfg. Part Number
594D226X9035D8T
Brief Description
CAP TANT 22UF 35V 10% 2917
Datasheet Download
594D226X9035D8T.pdf
Availability of 594D226X9035D8T
QUANTITY
594D226X9035D8T Order Process
Ship out your order
Specifications of 594D226X9035D8T
Internal Part NumberEIS-594D226X9035D8T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)270 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)594D226X9035D8T
Related Links594D226, 594D226X9035D8T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
594D226X9035D8T Details Description
Related parts for 594D226X9035D8T
IC REG CTRLR BST PWM SOT23A-5 datasheet.pdf
CUTTING BLADE datasheet.pdf
PANEL MOD JACK TT BLANK BLACK datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 25POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES 649 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 44.2 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf