Amphenol Aerospace Operations D38999/24MH53SB-LC
D38999/24MH53SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MH53SB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS SKT
Datasheet Download
D38999/24MH53SB-LC.pdf
Availability of D38999/24MH53SB-LC
QUANTITY
D38999/24MH53SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MH53SB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MH53SB-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MH53SB-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MH53SB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MH53SB-LC Details Description
Related parts for D38999/24MH53SB-LC
CONN SPRING 55POS SNGL .177 PCB datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH LIMT SPDT 5A ADJ ROD LEVR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.25A 50V datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
NEEDLE INSERT, PRESSURE DUMP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 220 OHM 1% 300W datasheet.pdf