Vishay/Sprague 594D686X9025R8T
594D686X9025R8T picture photo
Mfg. Part Number
594D686X9025R8T
Brief Description
CAP TANT 68UF 25V 10% 2824
Datasheet Download
594D686X9025R8T.pdf
Availability of 594D686X9025R8T
QUANTITY
594D686X9025R8T Order Process
Ship out your order
Specifications of 594D686X9025R8T
Internal Part NumberEIS-594D686X9025R8T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)95 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeR
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)594D686X9025R8T
Related Links594D686, 594D686X9025R8T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
594D686X9025R8T Details Description
Related parts for 594D686X9025R8T
RES SMD 7.5M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 3A datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
IC PFC/PWM COMB CTRLR 20DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 113VC SMC datasheet.pdf
Connector Receptacle 66 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
SLEEVE BRAIDED PET 1/4 BK 500' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf