Vishay/Sprague 595D127X9010D2T
595D127X9010D2T picture photo
Mfg. Part Number
595D127X9010D2T
Brief Description
CAP TANT 120UF 10V 10% 2917
Datasheet Download
595D127X9010D2T.pdf
Availability of 595D127X9010D2T
QUANTITY
595D127X9010D2T Order Process
Ship out your order
Specifications of 595D127X9010D2T
Internal Part NumberEIS-595D127X9010D2T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)140 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)595D127X9010D2T
Related Links595D127, 595D127X9010D2T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
595D127X9010D2T Details Description
Related parts for 595D127X9010D2T
IC OPAMP GP 1.7MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 4X1 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 13.3 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 649 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SLIM MOUSE SENSOR LED LP 16-SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
FRONT PANEL 12TE datasheet.pdf
CONN M12 6POS datasheet.pdf