Vishay/Sprague 595D226X9025D2T
595D226X9025D2T picture photo
Mfg. Part Number
595D226X9025D2T
Brief Description
CAP TANT 22UF 25V 10% 2917
Datasheet Download
595D226X9025D2T.pdf
Availability of 595D226X9025D2T
QUANTITY
595D226X9025D2T Order Process
Ship out your order
Specifications of 595D226X9025D2T
Internal Part NumberEIS-595D226X9025D2T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesConformal Coated Tantalum Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)280 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)595D226X9025D2T
Related Links595D226, 595D226X9025D2T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
595D226X9025D2T Details Description
Related parts for 595D226X9025D2T
VARISTOR 389V 250A 2-SMD datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 180 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 910 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
RES 50 OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 50POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 5A 277/480VAC datasheet.pdf