Vishay/Sprague 595D226X9025D8T
595D226X9025D8T picture photo
Mfg. Part Number
595D226X9025D8T
Brief Description
CAP TANT 22UF 25V 10% 2917
Datasheet Download
595D226X9025D8T.pdf
Availability of 595D226X9025D8T
QUANTITY
595D226X9025D8T Order Process
Ship out your order
Specifications of 595D226X9025D8T
Internal Part NumberEIS-595D226X9025D8T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)280 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)595D226X9025D8T
Related Links595D226, 595D226X9025D8T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
595D226X9025D8T Details Description
Related parts for 595D226X9025D8T
CONV DC-DC 15V 2A VERT datasheet.pdf
RES 1.8 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917 datasheet.pdf
IC ACCELERATOR I2C 1CH TSOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IDC CABLE- AKC64B/AE64M/AKC64B datasheet.pdf
CONN PLUG 47POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 200POS 0.8MM SMD GOLD datasheet.pdf
RES SMD 26.1 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf