Analog 5962-9313201MPA
5962-9313201MPA picture photo
Mfg. Part Number
5962-9313201MPA
Manufacturer
Product Category
Analog IC
Brief Description
Low Power Video Op Amp with Disable IC
Datasheet Download
5962-9313201MPA.pdf
Availability of 5962-9313201MPA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
5962-9313201MPA Order Process
Ship out your order
Specifications of 5962-9313201MPA
Internal Part NumberEIS-5962-9313201MPA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ADI
Delivery TimeIn stock, ship 5962-9313201MPA today.
Series5962-93132
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTape and Reel / Tube / Tray
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for 5962-9313201MPA
Alternative Part (Replacement)EIS-5962-9313201MPA
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ADI Product CategoryIC, Clock Timing, Data Acquisition, MCU DSP, PMIC...
Related Links5962-93, 5962-9313201MPA Datasheet, Analog Distributor
5962-9313201MPA Details Description
Related parts for 5962-9313201MPA
DIRECTIONAL COUPLER 9DB 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 210PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
FIXED IND 43UH 1A 60 MOHM TH datasheet.pdf
BOARD EVAL SMPS L6565 3PHASE APP datasheet.pdf
BEAD FERRITE ARRAY 120 OHM 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 15VOUT 1W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP ARRAY 33PF 50V CH 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf