Xilinx 5962-9561001MXX
5962-9561001MXX picture photo
Mfg. Part Number
5962-9561001MXX
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 144 CLBs, 2000 Gates, 188MHz, CMOS, CPGA84 IC
Datasheet Download
5962-9561001MXX.pdf
Availability of 5962-9561001MXX
QUANTITY
5962-9561001MXX Order Process
Ship out your order
Specifications of 5962-9561001MXX
Internal Part NumberEIS-5962-9561001MXX
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship 5962-9561001MXX today
Series5962-956
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs144
Number of Terminals84
TechnologyCMOS
Feature144 CLBS, 2000 GATES
Package CodePGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY Meter
Surface MountNO
Width27.94 mm
Length27.94 mm
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max4.1 ns
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for 5962-9561001MXX
Alternative Part (Replacement)EIS-5962-9561001MXX
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related Links5962-95, 5962-9561001MXX Datasheet, Xilinx Distributor
5962-9561001MXX Details Description
Related parts for 5962-9561001MXX
IC GATE NAND 1CH 2-INP 5-TSSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X15MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 10% 1411 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 129 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
XBEE PRO SET 10MW PCB ANTENNA datasheet.pdf
Connector Socket 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT datasheet.pdf
LED XLAMP XB-H WHITE SMD datasheet.pdf
GT 35C 35#16 SKT PLUG datasheet.pdf
RELAY SSR 600V 35A DIN RAIL datasheet.pdf