Xilinx 5962-9957401NZB
5962-9957401NZB picture photo
Mfg. Part Number
5962-9957401NZB
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC
Datasheet Download
5962-9957401NZB.pdf
Availability of 5962-9957401NZB
QUANTITY
5962-9957401NZB Order Process
Ship out your order
Specifications of 5962-9957401NZB
Internal Part NumberEIS-5962-9957401NZB
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship 5962-9957401NZB today.
Series5962-99
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for 5962-9957401NZB
Alternative Part (Replacement)EIS-5962-9957401NZB
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related Links5962-99, 5962-9957401NZB Datasheet, Xilinx Distributor
5962-9957401NZB Details Description
Related parts for 5962-9957401NZB
RES SMD 806K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
KIT EVAL TOUCH SCREEN datasheet.pdf
IC BRIDGE DRIVER PAR 28HSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm 13pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
SCR FAST SW 475A 400V TO-200AC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 1W datasheet.pdf
HPP V4 POWER EI-PFT 48V/12A 4P T datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 60UF 5% 600VDC RADIAL datasheet.pdf