Alt 5AGXMA3D6F27C6N
5AGXMA3D6F27C6N picture photo
Mfg. Part Number
5AGXMA3D6F27C6N
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 336 I/O 672FBGA
Datasheet Download
5AGXMA3D6F27C6N.pdf
Availability of 5AGXMA3D6F27C6N
QUANTITY
5AGXMA3D6F27C6N Order Process
Ship out your order
Specifications of 5AGXMA3D6F27C6N
Internal Part NumberEIS-5AGXMA3D6F27C6N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCustomizable ARM-Based SoC
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesArria V GX
Number of LABs/CLBs7362
Number of Logic Elements/Cells156000
Total RAM Bits11746304
Number of I/O336
Number of Gates-
Voltage - Supply1.07 V ~ 1.13 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case672-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package672-FBGA (27x27)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5AGXMA3D6F27C6N
Related Links5AGXMA3, 5AGXMA3D6F27C6N Datasheet, Alt Distributor
5AGXMA3D6F27C6N Details Description
Related parts for 5AGXMA3D6F27C6N
CAP TANT 10UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
ADAPTER PROGRAM TOOLSTICK F340 datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 150MW SOT523 datasheet.pdf
LED CBI 3MM HI EFF GREEN .200 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS SKT datasheet.pdf
FPA/C 9070-350 1.5M datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 600MA 130 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf