Alt 5CEFA7M15C6N
5CEFA7M15C6N picture photo
Mfg. Part Number
5CEFA7M15C6N
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 240 I/O 484MBGA
Datasheet Download
5CEFA7M15C6N.pdf
Availability of 5CEFA7M15C6N
QUANTITY
5CEFA7M15C6N Order Process
Ship out your order
Specifications of 5CEFA7M15C6N
Internal Part NumberEIS-5CEFA7M15C6N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCustomizable ARM-Based SoC
Standard Package119
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesCyclone® V E
Number of LABs/CLBs56480
Number of Logic Elements/Cells149500
Total RAM Bits7880704
Number of I/O240
Number of Gates-
Voltage - Supply1.07 V ~ 1.13 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case484-LFBGA
Supplier Device Package484-MBGA (15x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5CEFA7M15C6N
Related Links5CEFA7, 5CEFA7M15C6N Datasheet, Alt Distributor
5CEFA7M15C6N Details Description
Related parts for 5CEFA7M15C6N
IC Z8 GP MCU 32K OTP 20SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.8V 0.15A 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 70POS 1MM SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 195MA 2.95 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf