AVX Corporation 5GU220JEECANM
5GU220JEECANM picture photo
Mfg. Part Number
5GU220JEECANM
Brief Description
CAP CER 22PF 4KV N750 RADIAL
Datasheet Download
5GU220JEECANM.pdf
Availability of 5GU220JEECANM
QUANTITY
5GU220JEECANM Order Process
Ship out your order
Specifications of 5GU220JEECANM
Internal Part NumberEIS-5GU220JEECANM
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated4000V (4kV)
Temperature CoefficientN750
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.236" (6.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5GU220JEECANM
Related Links5GU220, 5GU220JEECANM Datasheet, AVX Corporation Distributor
5GU220JEECANM Details Description
Related parts for 5GU220JEECANM
FITTING INS CRNR LD/LDP/CD3 OWHT datasheet.pdf
CONN 50POS IDC SOCKET GOLD W/POL datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V IN 5V OUT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 26POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X5R 0805 datasheet.pdf
IC HALL SENSOR SIP-3L datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
COMBO-D 24X7 SCKT RA datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 310VAC AXIAL datasheet.pdf