Alt 5M160ZM100I5
5M160ZM100I5 picture photo
Mfg. Part Number
5M160ZM100I5
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 128MC 7.5NS 100MBGA
Datasheet Download
5M160ZM100I5.pdf
Availability of 5M160ZM100I5
QUANTITY
5M160ZM100I5 Order Process
Ship out your order
Specifications of 5M160ZM100I5
Internal Part NumberEIS-5M160ZM100I5
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package429
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMAX® V
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max7.5ns
Voltage Supply - Internal1.71 V ~ 1.89 V
Number of Logic Elements/Blocks160
Number of Macrocells128
Number of Gates-
Number of I/O79
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-TFBGA
Supplier Device Package100-MBGA (6x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5M160ZM100I5
Related Links5M160Z, 5M160ZM100I5 Datasheet, Alt Distributor
5M160ZM100I5 Details Description
Related parts for 5M160ZM100I5
CONN EDGECARD 86POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC IF DEMODULATOR DGTL 40-HVQFN datasheet.pdf
C/A LC DUP TO ST TWIN ZIP 1 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS PIN datasheet.pdf
FIBER HEAT-RESISTANT(-76-392F) datasheet.pdf
CONN HOUSING W/COVER RJ45 JACK datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
RES NTWRK 18 RES MULT OHM 11SIP datasheet.pdf
22UF 100V 10X12MM 105C 4000H datasheet.pdf