Alt 5M570ZM100C5N
5M570ZM100C5N picture photo
Mfg. Part Number
5M570ZM100C5N
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 440MC 9NS 100MBGA
Datasheet Download
5M570ZM100C5N.pdf
Availability of 5M570ZM100C5N
QUANTITY
5M570ZM100C5N Order Process
Ship out your order
Specifications of 5M570ZM100C5N
Internal Part NumberEIS-5M570ZM100C5N
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMax V Overview
Featured ProductMAX® V CPLDs
Standard Package429
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMAX® V
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max9.0ns
Voltage Supply - Internal1.71 V ~ 1.89 V
Number of Logic Elements/Blocks570
Number of Macrocells440
Number of Gates-
Number of I/O74
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-TFBGA
Supplier Device Package100-MBGA (6x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5M570ZM100C5N
Related Links5M570Z, 5M570ZM100C5N Datasheet, Alt Distributor
5M570ZM100C5N Details Description
Related parts for 5M570ZM100C5N
SCREW BRDLOCK #4-40 9.5MM 1=1PC datasheet.pdf
IC SW QUAD ANLG ESD SPST 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RECEPT 61POS W/PINS CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CABLE BASE #10 SCREW datasheet.pdf
IC REG LDO 1V 0.3A datasheet.pdf