Amphenol Aerospace Operations CTVPS00RF-25-11A
CTVPS00RF-25-11A picture photo
Mfg. Part Number
CTVPS00RF-25-11A
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 11C 2#20 9#10 PIN RECP
Datasheet Download
CTVPS00RF-25-11A.pdf
Availability of CTVPS00RF-25-11A
QUANTITY
CTVPS00RF-25-11A Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVPS00RF-25-11A
Internal Part NumberEIS-CTVPS00RF-25-11A
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVPS00RF-25-11A
Related LinksCTVPS00R, CTVPS00RF-25-11A Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVPS00RF-25-11A Details Description
Related parts for CTVPS00RF-25-11A
CAP CER 3900PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
IC ADC 3 1/2DGT W/DISP HOLD40DIP datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHL GRAY FRNT MNT datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 10POS DUAL TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
RES 6 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 730MA 735 MOHM datasheet.pdf
MICRO 15C S 30" YEL JACKS datasheet.pdf