ITT Cannon, LLC MDM-37SH001L
MDM-37SH001L picture photo
Mfg. Part Number
MDM-37SH001L
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
MICRO 37POS SKT 18" YEL
Datasheet Download
MDM-37SH001L.pdf
Availability of MDM-37SH001L
QUANTITY
MDM-37SH001L Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-37SH001L
Internal Part NumberEIS-MDM-37SH001L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorReceptacle, Female Sockets
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions37
Length1.50' (457.2mm)
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-37SH001L
Related LinksMDM-37, MDM-37SH001L Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-37SH001L Details Description
Related parts for MDM-37SH001L
IC DRIVER HIGH/LOW SIDE 8-DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 256QFP datasheet.pdf
IC MCU 16/32B 384K FLASH 144LQFP datasheet.pdf
IC FPGA 363 I/O 484BGA datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONN FPC VERT 29POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CAP CER 8.6PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf