Alt 5M80ZM64C4N
5M80ZM64C4N picture photo
Mfg. Part Number
5M80ZM64C4N
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 64MC 7.5NS 64MBGA
Datasheet Download
5M80ZM64C4N.pdf
Availability of 5M80ZM64C4N
QUANTITY
5M80ZM64C4N Order Process
Ship out your order
Specifications of 5M80ZM64C4N
Internal Part NumberEIS-5M80ZM64C4N
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMax V Overview
Featured ProductMAX® V CPLDs
Standard Package490
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMAX® V
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max7.5ns
Voltage Supply - Internal1.71 V ~ 1.89 V
Number of Logic Elements/Blocks80
Number of Macrocells64
Number of Gates-
Number of I/O30
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case64-TFBGA
Supplier Device Package64-MBGA (4.5x4.5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5M80ZM64C4N
Related Links5M80Z, 5M80ZM64C4N Datasheet, Alt Distributor
5M80ZM64C4N Details Description
Related parts for 5M80ZM64C4N
SIDACTOR SYM 4CH 130V 400A MS013 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 70A TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH SIDE-ROTRY ROLL DPDT 120V datasheet.pdf
CAP CER 8.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 1.18 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 3K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.3A SYNC 8TDFN datasheet.pdf