Alt 5SGXEA9K2H40I3LN
5SGXEA9K2H40I3LN picture photo
Mfg. Part Number
5SGXEA9K2H40I3LN
Brief Description
IC FPGA 696 I/O 1517HBGA
Datasheet Download
5SGXEA9K2H40I3LN.pdf
Availability of 5SGXEA9K2H40I3LN
QUANTITY
5SGXEA9K2H40I3LN Order Process
Ship out your order
Specifications of 5SGXEA9K2H40I3LN
Internal Part NumberEIS-5SGXEA9K2H40I3LN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
SeriesStratix® V GX
Number of LABs/CLBs317000
Number of Logic Elements/Cells840000
Total RAM Bits64210944
Number of I/O696
Number of Gates-
Voltage - Supply0.82 V ~ 0.88 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case1517-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1517-HBGA (45x45)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5SGXEA9K2H40I3LN
Related Links5SGXEA9K, 5SGXEA9K2H40I3LN Datasheet, Alt Distributor
5SGXEA9K2H40I3LN Details Description
Related parts for 5SGXEA9K2H40I3LN
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC 8BIT 30MHZ INT REF A/D 28SSOP datasheet.pdf
LED MATRIX 5X8 2.4" 660NM SRD CA datasheet.pdf
IC ADC DUAL 12BIT 3MSPS 16TSSOP datasheet.pdf
RES 56 OHM 9W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf