Alt 5SGXMA9N2F45C2LN
5SGXMA9N2F45C2LN picture photo
Mfg. Part Number
5SGXMA9N2F45C2LN
Brief Description
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA
Datasheet Download
5SGXMA9N2F45C2LN.pdf
Availability of 5SGXMA9N2F45C2LN
QUANTITY
5SGXMA9N2F45C2LN Order Process
Ship out your order
Specifications of 5SGXMA9N2F45C2LN
Internal Part NumberEIS-5SGXMA9N2F45C2LN
SeriesStratix® V GX
Number of LABs/CLBs317000
Number of Logic Elements/Cells840000
Total RAM Bits64210944
Number of I/O840
Number of Gates-
Voltage - Supply0.82 V ~ 0.88 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case1932-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1932-FBGA (45x45)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5SGXMA9N2F45C2LN
Related Links5SGXMA9N, 5SGXMA9N2F45C2LN Datasheet, Alt Distributor
5SGXMA9N2F45C2LN Details Description
Related parts for 5SGXMA9N2F45C2LN
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.08 OHM 1% 2W 2816 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SER 200K 16SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 275VC SMC datasheet.pdf
OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.079 14 POS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.45A DPAK datasheet.pdf