AVX Corporation 5SK103ZAHAI
5SK103ZAHAI picture photo
Mfg. Part Number
5SK103ZAHAI
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10000PF 100V Y5U RADIAL
Datasheet Download
5SK103ZAHAI.pdf
Availability of 5SK103ZAHAI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
5SK103ZAHAI Order Process
Ship out your order
Specifications of 5SK103ZAHAI
Internal Part NumberEIS-5SK103ZAHAI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance10000pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5SK103ZAHAI
Related Links5SK10, 5SK103ZAHAI Datasheet, AVX Corporation Distributor
5SK103ZAHAI Details Description
Related parts for 5SK103ZAHAI
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FET MUX/DEMUX SGL 16SOIC datasheet.pdf
HEX KEY L SHAPE 12MM 4.8" datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 20V 142W datasheet.pdf
RES 320 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 50K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
HDR 32POS 2MM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS INLINE PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP FILM 330NF10%275VAC RADIAL datasheet.pdf