Integrated Device Technology (IDT) 5V41236NLGI
5V41236NLGI picture photo
Mfg. Part Number
5V41236NLGI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Application Specific
Brief Description
IC CLK GEN SPRED SPECTRM 20-MLF
Datasheet Download
5V41236NLGI.pdf
Availability of 5V41236NLGI
QUANTITY
5V41236NLGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 5V41236NLGI
Internal Part NumberEIS-5V41236NLGI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Bond Wire 16/Oct/2014
Standard Package75
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Application Specific
Series-
PackagingTray
PLLYes
Main PurposePCI Express (PCIe)
InputClock, Crystal
OutputHCSL, LVDS
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:4
Differential - Input:OutputNo/Yes
Frequency - Max200MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package20-VFQFPN (4x4)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5V41236NLGI
Related Links5V412, 5V41236NLGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
5V41236NLGI Details Description
Related parts for 5V41236NLGI
CAP CER 330PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 4.8A TO-220 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC GATE XNOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
TXRX RS-232 250KBPS 1X1 16TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 5 (Coax) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
WIRE SDL LOCK TOP 1/4 TURN MNT datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.31V 120MW SSSMINI2 datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf