TE Connectivity Corcom Filters 600APH12P
600APH12P picture photo
Mfg. Part Number
600APH12P
Manufacturer
Product Category
Power Line Filter Modules
Brief Description
POWER EMI/RFI FILTER 600A FLNGD
Datasheet Download
600APH12P.pdf
Availability of 600APH12P
QUANTITY
600APH12P Order Process
Ship out your order
Specifications of 600APH12P
Internal Part NumberEIS-600APH12P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductAPH and APS Series Power Line Filters
Standard Package1
Category Filters
FamilyPower Line Filter Modules
SeriesAPH
Filter TypeThree Phase (Delta)
ConfigurationThree Stage
Voltage - Rated DC-
Voltage - Rated AC690V
Current600A
Frequency - Operating50 ~ 60Hz
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleQuick Connect
ApplicationsGeneral Purpose
Approvals-
Operating Temperature-10°C ~ 50°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)600APH12P
Related Links600A, 600APH12P Datasheet, TE Connectivity Corcom Filters Distributor
600APH12P Details Description
Related parts for 600APH12P
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 28VOUT 50W datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.1A 95 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 6.8M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 38COND 24AWG 100' datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .6MM GOLD SMD datasheet.pdf
ASSEMBLY ROUND 1 POS 21.6MM D 14 datasheet.pdf