Vishay/Sprague 600D157F020DD4
600D157F020DD4 picture photo
Mfg. Part Number
600D157F020DD4
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
150UF 20V 9.53X23.8 AXI
Datasheet Download
600D157F020DD4.pdf
Availability of 600D157F020DD4
QUANTITY
600D157F020DD4 Order Process
Ship out your order
Specifications of 600D157F020DD4
Internal Part NumberEIS-600D157F020DD4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package85
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)600D157F020DD4
Related Links600D157, 600D157F020DD4 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
600D157F020DD4 Details Description
Related parts for 600D157F020DD4
MOSFET N-CH 50V 14A I-PAK datasheet.pdf
IC SHIFT REG 8BIT SIPO 14-DIP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 32K EE 14TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 6POS datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BRAKE KEY 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 44.8K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE STR FEMALE 4POS 10M datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf