Vishay/Sprague 600D256F150DJ5
600D256F150DJ5 picture photo
Mfg. Part Number
600D256F150DJ5
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
25UF 150V 9.53X41.28 AXI
Datasheet Download
600D256F150DJ5.pdf
Availability of 600D256F150DJ5
QUANTITY
600D256F150DJ5 Order Process
Ship out your order
Specifications of 600D256F150DJ5
Internal Part NumberEIS-600D256F150DJ5
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package85
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)600D256F150DJ5
Related Links600D256, 600D256F150DJ5 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
600D256F150DJ5 Details Description
Related parts for 600D256F150DJ5
RES SMD 43 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC XO 11.0592MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 20POS datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 18AWG WHITE 5000' datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 14.99MM datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
PRESS SENS 0 TO 30PSI ABSLTE datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 152 TYP datasheet.pdf
LED LUXEON MATRIX 4000K datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.013UF RADIAL datasheet.pdf