Vishay/Sprague 600D475F150KD4
600D475F150KD4 picture photo
Mfg. Part Number
600D475F150KD4
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
4.7UF 150V 7.14X23.81 AXI
Datasheet Download
600D475F150KD4.pdf
Availability of 600D475F150KD4
QUANTITY
600D475F150KD4 Order Process
Ship out your order
Specifications of 600D475F150KD4
Internal Part NumberEIS-600D475F150KD4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)600D475F150KD4
Related Links600D475, 600D475F150KD4 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
600D475F150KD4 Details Description
Related parts for 600D475F150KD4
CONN HEADER PH TOP 16POS 2MM datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .040-.060" .106" datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 990V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH ULTRA LOW 6-DSBGA datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
LED DIMMER 20-250W/VA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.018UF RADIAL datasheet.pdf