American Technical Ceramics 600L1R0AT200T
600L1R0AT200T picture photo
Mfg. Part Number
600L1R0AT200T
Brief Description
CAP CER 1PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
600L1R0AT200T.pdf
Availability of 600L1R0AT200T
QUANTITY
600L1R0AT200T Order Process
Ship out your order
Specifications of 600L1R0AT200T
Internal Part NumberEIS-600L1R0AT200T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product600L Ultra-Low ESR Capacitor
FamilyCeramic Capacitors
SeriesATC 600L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)600L1R0AT200T
Related Links600L1R, 600L1R0AT200T Datasheet, American Technical Ceramics Distributor
600L1R0AT200T Details Description
Related parts for 600L1R0AT200T
RES SMD 274 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
RES 11 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
02 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
Connector Socket 53 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
350 TB PLG PLUG 180 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 140PO datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 320MA 1.1 OHM datasheet.pdf
LED ASSY RA 5MM RED DIFF datasheet.pdf