American Technical Ceramics 600L6R2AT200T
600L6R2AT200T picture photo
Mfg. Part Number
600L6R2AT200T
Brief Description
CAP CER 6.2PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
600L6R2AT200T.pdf
Availability of 600L6R2AT200T
QUANTITY
600L6R2AT200T Order Process
Ship out your order
Specifications of 600L6R2AT200T
Internal Part NumberEIS-600L6R2AT200T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.2pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)600L6R2AT200T
Related Links600L6R, 600L6R2AT200T Datasheet, American Technical Ceramics Distributor
600L6R2AT200T Details Description
Related parts for 600L6R2AT200T
RELAY RF SPDT 10MA 9V datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 8.45 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 366K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 6V 167MA 1W datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 8POS TIN datasheet.pdf
PITCH SPACER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 200MW SOD323 datasheet.pdf