Vishay/Sprague 601D337F150HP3
601D337F150HP3 picture photo
Mfg. Part Number
601D337F150HP3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
330UF 150V 30X68 105C AXI
Datasheet Download
601D337F150HP3.pdf
Availability of 601D337F150HP3
QUANTITY
601D337F150HP3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 601D337F150HP3
Internal Part NumberEIS-601D337F150HP3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package45
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)601D337F150HP3
Related Links601D337, 601D337F150HP3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
601D337F150HP3 Details Description
Related parts for 601D337F150HP3
IDC CABLE-ASS10A/ AE10G / X datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.1% 1/16W 0816 datasheet.pdf
OSC MEMS 106.25MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.063" NYLON 5.33MM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6.5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 775MA 160 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 150MA SOD323 datasheet.pdf
508 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
OSC TCXO 15.36MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf