Vishay/Sprague 601D357G050GJ1
601D357G050GJ1 picture photo
Mfg. Part Number
601D357G050GJ1
Brief Description
350UF 50V 20X43 105C AXI
Datasheet Download
601D357G050GJ1.pdf
Availability of 601D357G050GJ1
QUANTITY
601D357G050GJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of 601D357G050GJ1
Internal Part NumberEIS-601D357G050GJ1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)601D357G050GJ1
Related Links601D357, 601D357G050GJ1 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
601D357G050GJ1 Details Description
Related parts for 601D357G050GJ1
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR 32A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE GREEN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 450V NP0 1206 datasheet.pdf
TERM.MOD.DUAL PLUG 8POS COMP datasheet.pdf