Vishay/Sprague 601D567F075HL2
601D567F075HL2 picture photo
Mfg. Part Number
601D567F075HL2
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
560UF 75V 30X55.5 105C AXI
Datasheet Download
601D567F075HL2.pdf
Availability of 601D567F075HL2
QUANTITY
601D567F075HL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of 601D567F075HL2
Internal Part NumberEIS-601D567F075HL2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package45
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)601D567F075HL2
Related Links601D567, 601D567F075HL2 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
601D567F075HL2 Details Description
Related parts for 601D567F075HL2
CONN HDR 2MM MALE 1ROW RA 22POS datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
425-0001-01100=SA CONNECTOR,PI datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
IC MEDIA ACCESS CTRLR 144-LQFP datasheet.pdf
CONN SC ATTENUATOR 30DB 250MW datasheet.pdf
RES 3.65M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 24PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf