Vishay/Sprague 601D627G040FS1
601D627G040FS1 picture photo
Mfg. Part Number
601D627G040FS1
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
620UF 40V 16X81 105C AXI
Datasheet Download
601D627G040FS1.pdf
Availability of 601D627G040FS1
QUANTITY
601D627G040FS1 Order Process
Ship out your order
Specifications of 601D627G040FS1
Internal Part NumberEIS-601D627G040FS1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package43
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)601D627G040FS1
Related Links601D627, 601D627G040FS1 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
601D627G040FS1 Details Description
Related parts for 601D627G040FS1
RES SMD 1.87K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 125MA 8SOIC datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 8CH 2MSPS 28-TSSOP datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
CASE ALUM MULT 12.93"L X 10.16"W datasheet.pdf
IC PHOTOFLASH CAP CHARGER 8DFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS SKT datasheet.pdf